כלבים

בחירת גזע כלב


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

כלבים > סוגי כלבים >

איך לבחור את גזע הכלב המתאים לך ביותר

אני אוהב/ת

אם יש לכם או אתם אוהבים את סוג הכלב שתפו את אהבתכם ותראו לכולם כמה הוא כלב מיוחד ואהוב.

איך לבחור את גזע הכלב המתאים לך ביותר

ישנם מאות סוגים שונים של גזעי כלבים. לכל אחד ישנו מראה אחר, תכונות אופי ומאפיינים חיצוניים שונים. לכן, חשוב מאוד לקרוא טוב על סוגי הכלבים לפני בחירת הכלב הכי מתאים בשבילכם.


גודל הכלב - ככל שהכלב יותר גדול, הוא צריך יותר אוכל, מקום ושעות טיפוח. עד כמה שגורים קטנים הם חמודים, חשוב לזכור שהם יגדלו מהר וחלקם- יגדלו הרבה. יש לברר מה יהיה גודלו של הכלב בבגרות מלאה לפני האימוץ ולשקול לבחור גזע מתאים ביותר.

מין הכלב - בכללי אין הבדל בין בחירת כלב זכר או נקבה. מומלץ לדאוג שחיית המחמד תעבור עיקור אם היא נקבה או סירוס במקרה של זכר, אקט שיבטל את ההבדלים הקטנים גם כך. אם לא תרצו בפעולת העיקור, יש לברר בנוגע להריון כלבים ולפעול בהתאם.

טמפרמנט - כלב חדש זהו בעצם בן משפחה חדש איתו אנו הולכים לחיות הרבה מאוד זמן, על כן עלינו לדאוג שנבחר אחד עם אופי והלך רוח איתם נוכל להסתדר. ישנן שאלות רבות אותן נוכל לשאול במכלאה כגון: האם הכלב פעיל מאוד או מעדיף לישון? האם הוא קל לאילוף (או כבר מאולף) או קשה עורף? האם הוא ידידותי לכולם או שמא נאמן רק לבני משפחתו? האם הוא מעדיף להשאר לבד ביומיום או שהוא צריך המון תשומת לב? חשוב לדעת את השאלות לפני שבוחרים את הכלב ולהתאים אותו לאורח החיים שלנו.

בריאות - גזעים שונים רגישים למחלות גנטיות שונות ולמצבי בריאות מסוימים. ישנן בדיקות שניתן לבצע , מומלץ ללמוד על בעיות בריאותיות שונות של כלבים מסוימים (לדוגמא, כלב רועה גרמני הרגיש להיפ-דיספלסיה או כלבי פאג הרגישים לבעיות עיניים).

גור לעומת מבוגר- היתרון הברור בלאמץ גור (מלבד החמידות הבלתי נשלטת) הוא שניתנת לנו האפשרות לעצב אותו ולגדל אותו בדיוק כמו שאנחנו רוצים ולהשתתף בכל שלב של התבגרותו. החסרון, אמנם, הוא שלגדל ולאלף גור הוא אקט שדורש המון אנרגיה, זמן וכסף. משפחות עסוקות צריכות לזכור שגור לא יכול להשאר לבד בבית יותר מכמה שעות בכל פעם. הם צריכים המון טיולים בחוץ, ארוחות והרבה אינטראקציות עם אנשי המשפחה. כלבים בוגרים, לעומת זאת, לעתים יותר רגועים ודורשים הרבה פחות. חלקם אפילו כבר מאולפים לעשות את צרכיהם בחוץ, אך חשוב לזכור שרובם כבר עיצבו את קווי האופי שלהם ונצטרך לקבלם על כל מגרעותיהם.

אילוף כלבים - ישנם כלבים אשר קלים יותר לאילוף. במידה ותקנו או תאמצו גור, אתם תצטרכו לאלף את הכלב לעשיית צרכים בחוץ, ללמד אותו פקודות אילוף ועוד. אם אין לכם ניסיון באילוף, מומלץ לקחת כלב אשר יותר קל לאילוף כמו לברדור או גולדן רטריבר.

צרכי טיפוח - כל כלב חייב לקבל שעות טיפוח באופן קבוע על מנת להשאר נקי ובריא. רוב הכלבים משירים את פרוותם פעמיים בשנה וחלקם אף כל השנה. עלינו לזכור שלאחר הכנסת כלב חדש הביתה, כנראה שהרהיטים, הבגדים והשטיחים יתמלאו בשערות כלב אט אט, במיוחד כלבים עם פרווה ארוכה (לדוגמה- קולי). בכדי למנוע זאת, או לצמצם נזקים, עלינו להבריש את הכלב על בסיס יומי ומומלץ לקחת אותו לבעל מקצוע לטיפול ארוך טווח פעם בחודש-חודשיים. עליך להחליט מראש כמה אנרגיה אתה מסוגל להשקיע כשאתה חושב איך לבחור את הגזע המתאים לך ביותר.

ביטוח - בתור בעלי כלבים, עלינו לקחת אחריות על חיי כלבנו ועל הנזק שהוא אולי יעשה. ישנן חברות המציעות ביטוחי בריאות וצד ג' לכלב אך גם כאן ישנם קריטריונים. לדוגמה, ישנם כלבים הבלתי ניתנים לביטוח כגון רוטווילר ופיטבול.

תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

תגובות / המלצות

(1)  תודה רבה לכם עזרתם מאוד!        

(2)  מאוד מעניין ועזר לי לחשוב בצורה שונה תודה לכם ומקווה שתפרסמו עוד !       

(3)  חמוד       מ. םןו7וט

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות