כלבים

אוכל לכלבים | מאכלים המזיקים לכלבים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אוכל לכלבים > 

10 המאכלים הכי מזיקים לכלבים

המליצו ושתפו

10 המאכלים הכי מזיקים לכלבים

כאשר מאכילים את הכלבים באוכל ביתי, בין אם באופן קבוע כתחליף לאוכל יבש, ובין אם כפינוק פעם בכמה ימים, חשוב לדעת מה אסור לתת בשום פנים ואופן.


מאכלים מסוימים עלולים להזיק לכלבכם והרבה סוגי מאכל של בני אדם פשוט מאד מסוכנים עבורם. אז מהם, נציין במאמר זה את 10 המאכלים הכי מזיקים לכלבים (סדר אקראי).

אבוקדו – כמה שאבוקדו נשמע לנו בריא, הוא מכיל חומר הנקרא פרסין. חומר זה אינו מסוכן לבני אדם אך בכמויות גדולות עלול להיות רעיל לכלבים. החומר נמצא בפרי, בקליפתו ובעלים כך שרצוי להרחיק את הכלב מהפרי וממטעים.

אלכוהול – בירה, יין, ליקרים ומאכלים המכילים אלכוהול אינם בריאים לכלבים כיוון שיש להם אותה השפעה על הכבד והמוח כמו על בני אדם. ההבדל הוא שיש צורך בכמויות הרבה יותר קטנות בכדי להזיק לכלב. הקאות, שלשולים, בעיות נשימה וקואורדינציה, איבוד הכרה ואפילו מוות עלולים להיגרם כתוצאה מצריכת אלכוהול אצל כלבים וככל שהכלב יותר קטן - חזקה יותר ההשפעה.

בצל ושום – מבושל, מטוגן, מיובש או חי – שום, אבקת שום ובצלים שונים פוגעים בכדוריות הדם האדומות של הכלב, דבר שבסופו גורם לאנמיה קשה ומסוכנת ביותר. מספיקה אכילה חד פעמית של כמות יחסית גדולה על מנת להרעיל את הכלב.

קפאין – בכמות גדולה מדי, הרעלת קפאין לכלב עלולה להיות סופנית ואין שום מרפא. קפה, תה, שוקו או משקאות אנרגיה בין היתר יגרמו לתזוזתיות יתר, התנשמויות, דימום והתקפים.

פירות מסוימים – ענבים, צימוקים, אפרסמונים, אפרסקים ושזיפים, כולם מסוכנים לכלבכם. בין אם צימוקים הגורמים לבעיות בכליות או שזיפים ואפרסקים שמכילים ציאניד (הרעיל גם לבני אדם, רק שאנחנו יודעים איך לאכול אותם – כלבים לא).

אגוזי מקדמיה – לכלבים אסור בתכלית האיסור לאכול אגוזים מסוג זה, שכן מספיקים כשישה אגוזים על מנת להרעיל את הכלב. מקרים של כיווצי שרירים, חולשה, שיתוק ואף מוות דווחו בעבר. אכילה של אגוזי מקדמיה בשילוב שוקולד תגרור תוצאות חמורות אף יותר.

שוקולד – רובנו יודעים ששוקולד מזיק לבריאות הכלב. סוגי שוקולדים שונים מכילים תיאוברומין רעיל והשוקולדים המזיקים ביותר הינם שוקולד מריר ושוקולד לאפייה. סימפטומים: שלשולים, הקאות, בעיות לב, רעידות ומוות.

שומן ועצמות – בניגוד לדעה הרווחת, שאריות של שומן בשר ועצמות משולחן האוכל יכולים להזיק מאד לכלבים. שומן יכול לגרום לדלקת הלבלב וכמה שלתת עצם לכלב נשמע טבעי, מעשה זה יכול לגרום לחנק או קרעים ונזקים במערכת העיכול. "שאריות לכלב" תשאירו במסעדה.

דגים ובשר חי – נתח בשר או דג נא (כמו כן- ביצה לא מבושלת) עלולים להכיל בקטריות הגורמות להרעלת קיבה. בנוסף, דגים כגון סלמון, פורל ועוד עלולים להכיל פרזיט הגורם ל"הרעלת סלמון". מחלה שעלולה להרוג אם לא מטופלת בתוך שבועיים. הסימפטומים הראשוניים הינם הקאות, חום ובלוטות לימפה נפוחות. בישול הדג יהרוג את הטפילים.

ממתקים וסוכרים – סוגי ממתקים שונים מכילים חומר המגביר את רמת האינסולין בגוף הכלב, מה שגורם לנפילת סוכר ואי ספיקת כבד (לפעמים אף בתוך ימים ספורים). תסמינים: חוסר קואורדינציה, התנשמויות, הקאות. סוכרים במאכלים או משקאות עלולים להזיק לכלב כמו לבני האדם- השמנת יתר, סוכרת ובעיות שיניים בין היתר.

כלבים חוקרים בעזרת הפה. קיימת אפשרות שכלבכם יבלע משהו שהוא לא אמור. מומלץ להחזיק תמיד במספר הטלפון של הווטרינר שלכם במקרה חירום ולפתוח עיניים. מומלץ למי שמאכיל את כלבו באוכל ביתי על בסיס בשר בלבד, לספק לכלב השלמה של וויטמינים וסידן במזון יבש מיוחד על בסיס פירות וירקות שניתן למצוא באתר.


תגובות / המלצות

אהבתם מה שראיתם?
יש לכם מה להגיד בנושא?
זה המקום לשתף את שאר הגולשים.

שם פרטי:
שם משפחה:

כתובת אימייל לקבלת תשובה:
תגובה/המלצה:
* השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.
שמירה

תגובות / המלצות

(1)  מומלץ לקרוא המידע שרשום פה מספק לי דברים כדי לדעת איך לטפל בכלב שלי ממליץ לכם לקרוא באתר דברים       ע.

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-26 שנות מצויינות ואמינות