כלבים

מניעת פחדנות אצל כלבים


חנות הדגל של 'עולם של כלבים' - ברמת גן:
אנו מזמינים אתכם לבוא לבקר וליהנות ממבצעים מיוחדים.
כתובת החנות:
דב פרידמן 21, רמת-גן.
שעות פתיחה:
א'-ה': 10:30-14:00 , 16:15-19:30
ו': 10:15-14:30
לקוחות יקרים!!! החנות תהיה סגורה בערבי חג ובחול המועד סוכות. חג שמח ושנה טובה.
אמפולות Advantage לכלבים
(4 אמפולות בקופסא)
קולרי Kiltix לכלבים
טל' להזמנות: 1-700-555-979

אילוף כלבים > פתרון בעיות התנהגות כלבים

כלבים

המליצו ושתפו

אילוף כלבים - גלית ואלט

גלית ואלט, מאלפת כלבים מוסמכת ריכזה עבורכם מגוון מאמרים בנושא פתרון בעיות התנהגות כלבים.


היכנסו למדריך אילוף כלבים המלא: אילוף כלבים

מניעת פחדנות אצל כלבים

כלבים עלולים לפתח פחדנות לדברים שונים, במהלך שלבים שונים של חייהם.
לרוב גורים מראים סימני פחדנות במפגשים עם ריחות/מראות/רעשים חדשים,
אך אם מגיבים נכון, הם מפתחים בטחון והפחדנות עוברת.
כאשר הכלב מגיע לגיל בגרות והפחדנות נמשכת, אז אנו יודעים שיש בעיה וחייבים לטפל בה בהקדם. ככל שהכלב ימשיך בהתנהגות הפחדנית יותר זמן, כך יהיה יותר קשה לתקן את הבעיה.

התמודדות עם פחדנות בגורים

הדרך הטובה ביותר להתמודדות אצל גורים היא חשיפה.
חשיפה משמעה לקיחת הכלב בצורה מבוקרת לאזורים שונים, במטרה ללמד אותו להכיר את הסביבה החיצונית. עליו להכיר את כל הריחות, המראות והרעשים הקיימים.
החל מטיולים בשכונה, בהמשך טיולים במרכז העיר, טיולים להכרת אוכלוסיות שונות- גני ילדים, פארקים, גינות ציבוריות, גינות כלבים, ים, וכל דבר אחר העולה על דעת הבעלים.
חשוב לבצע את החשיפה בגיל 2-7 חודשים. לעשות זאת בהדרגה ותמיד לקחת חטיפים שהכלב אוהב ולעודד אותו בזמן שמגיב יפה לחשיפה.
חשוב לזכור שכאשר הגור מפוחד, לא לתת לו יחס מיוחד. עצרו במקום וחכו שהגור ירגע – בשום פנים לא להרים על הידיים או לנסות לנחם בליטופים ואוכל בזמן שהוא מפחד.

התמודדות עם פחדנות בבוגרים

בדרך כלל אצל בוגרים, פחדנות נובעת מחוסר חשיפה או חשיפה לא נכונה בשלב הגורות.
הדרך להתמודדות עם הפחדים במקרה זה היא נסיון לחשיפה חוזרת, במקביל לתרגול מיוחד לבניית בטחון. בתרגול לבניית בטחון, עובדים על חיזוק הקשר עם הבעלים ויצירת מנהיגות חזקה.
בנוסף, מלמדים את הבעלים כיצד להגיב בזמן שהכלב מפוחד, מאחר ובמקרים רבים תגובה לא נכונה מצד הבעלים מחמירה את הפחד אצל הכלב.
לאחר שחיזקנו את הקשר והמנהיגות, ולימדנו את הבעלים כיצד להגיב, ניתן להתחיל ליזום ארועים מתוכננים בהם נבצע חשיפה לגורם הפחד.
למשל: כלב שמפחד ממכוניות – נתחיל בטיול ברחוב שקט וכאשר הכלב יתנהג ברוגע לאורך מספר חשיפות, ניתן יהיה לעבור לרחוב קצת יותר רועש וכך הלאה.

תגי שם לכלבים


התמודדות עם פחדנות במבוגרים

בדומה למה שקורה אצל בני אדם בגילאים מאוד מבוגרים, גם כלבים נוטים לפתח חרדות ופחדים בגיל מבוגר, והסיבות הן רבות ושונות: החל ממצוקה בגלל החלשות פיזית ועד שכחה/בילבול/חוסר זכרון לטווח ארוך ועוד.

במקרה זה ניתן לעבוד על הפן ההתנהגותי כפי שעושים עם כלבים בוגרים, אך במקרים בהם הפחדנות נובעת מתוך בעיה רפואית של החלשות פיזית או בעיות זכרון, מומלץ להשתמש בתרופות מיוחדות שניתן לקבל מהוטרינר.

כיום קיים בשוק מזון רפואי מיוחד שעוזר בשיפור התפקוד הקוגנטיבי של המוח, במקביל קיימות תרופות שעוזרות במקרים של דמנציה/שכחה, וניתן גם לשלב מעט תרופות הרגעה.
אם תופסים את הבעיה כשהיא רק מתחילה, השילוב של טיפול התנהגותי ותרופתי יכול לגרום לשינוי ניכר תוך מספר שבועות.

את המזון והתרופות המיוחדות ניתן לקבל באישור וטרינר בלבד.

התגובות של כלב מפוחד יכולות להתבטא במספר דרכים: בריחה, תוקפנות, בכי, רעידות, לשון בחוץ, אישונים מורחבים, הסתמרות פרווה, התחבאות מתחת לרהיטים ועוד.
אם אתם רואים סימנים כאלה אצל כלבכם, עליכם להתחיל לטפל בבעיה מיד.

כאשר הכלב ממשיך בהתנהגות פחדנית לאורך תקופות ארוכות, הוא מקבל חיזוק חיובי וההתנהגות הופכת לקבועה וקשה לשינוי. היו ערניים לסימנים שכלבכם מראה ואל תהססו לפנות לייעוץ.


(1)  שלום יש לי כלב שאימצתי וכנראה הוא עבר התעללות.הוא מאוד מפחד מאנשים קשה לצאת איתו החוצה כי ישר מושך הבית ועם מישהו בא הביתה הוא נובח ועושה ישר פיפי .אשמח מאוד לעזרה       ו. גיידוק

(2)  יש לי כלבה מסוג בולדוג צרפתי בת שנה ותשעה חודשים, היא נבהלת ממכוניות שנוסעות מהר, כאשר אנחנו מטיילות והיא קולטת מרחוק קרטון גדול או קטן המונח לצד המדרכה היא נעצרת ואז מתקדמת לאט וכמעט זוחלת אני קולטת שהיא מפחדת גם משקיות שעפות על המדרכה בקיצור מכמעט כל דבר רועש וגדול..מה אני עושה?       ע. לוי

(3)  יש לי יורקשייר טרייר בן שנה וחצי. כל פעם שהולכים איתו במקום שהוא לא מכיר או כמה אנשים ביחד הוא מושך חזק ברצועה ונובח או בוכה. זה אומר שהוא מפחד? ואם כן אני צריכה להתחיל תהליך של חשיפה? ואיך להתמודד עם המשיכות והנביחות באותו הרגע?       ר. כהן

(4)  שלום שמי אופק יש לי רועה גרמני ואני נותן לו פרופלן אתה יכול להמליץ לי אוכל יותר טוב אם כן תודה רבה!       א. לוי

(5)  שלום אני בן 13, ויש לי רועה גרמנית כבר חצי שנה, ולפני זה היא עברה התעללות והיא מאוד פחדנית,וכשאני מתקרב אליה היא בורחת ולא נותנת אהבה מה אפשר לעשות ישמח מאוד אם תענו לי תודה.       א. ג'יבלי

(6)  יש לי גור בין חודשיים ושמנו לי קולר .ומאז הוא מפחד לצאת מחדר שלו. מפחד לצאת החוצה . ומתנהג בצורה מוזרה. אשמח לעצה בנושא .        ש. ברנד

(7)  היי, יש לי כלב מסוג קליין שפיץ בן שנתיים אנרגטי,קופצני ויחסית בלי בעיות התנהגות חמורות מלבד דבר אחד.אנחנו גרים בקומה רבעית, ושהכלב שומע איזה סוג של שריקת רוח הוא נכנס לפניקה בלתי נסבלת!!!(בריחה,רעידות,מתחבא בכל מקום אפשרי,לשון בחוץ...בדיוק כמו שתארתם!)והבעיה העיקרית שהוא יישן איתנו בחדר ונכנס מתחת לשמיכה באמצע הלילה בלי לתת לנו לישון בשקט! פליזזזז עיזרו לנו!!!       

(8)  בס,ד שלום הבאתי כלבה ממכלאה שהיית שם מאז שנולדה לא מכירה אף אדם חוץ מהבעלים שלה רק אוכל ומים בלי שם האם אני יוכל להחזיר לה את החיים הקודמים...הכלבה סוג רועה גרמני האם אני יוכל לאלף אותה בקלות       נ. כהן

עולם של כלבים, הנו אתר המרכז עבורכם את מיטב נותני השרות לבעלי כלבים. בין נותני השירות של האתר ניתן למצוא:
וטרינרים, פנסיוני כלבים, אילוף כלבים, חינוך גורים, חברות טיפוח כלבים, מזון לכלב ועוד מגוון נותני שירות בנושא.

האינפורמציה המוצגת באתר עולם של כלבים, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש". השימוש בשירותי האתר הנו בכפוף לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות © - עולם של כלבים - © All Right Reserved
למעלה מ-25 שנות מצויינות ואמינות